Lyn Ulbricht (US)
Aktivistka za svobodu internetu a matka zakladatele freemarketu Silk Road Rosse Ulbrichta

Lyn se stala aktivistkou na plný úvazek od zatčení jejího syna Rosse, tvůrce anonymního internetového free marketu (provozovaného prostřednictvím sítě Tor a kryptoměn), bezpečnostními službami USA. Na pomoc Rossovi založila fond FREE ROSS ULBRICHT (www.FreeRoss.org), snaží se prosazovat různé otázky týkající se svobody internetu, které provázely soudní proces, který vedl až k Rossově doživotnímu trestu. Lyn stále nevzdává svůj boj o svobodu svého syna a potažmo celého internetu, a to pomocí velmi závažných argumentů.

Deep Web (2015) - česká premiéra filmu (české titulky)

Lyn přiblíží postupy státu při perzekuci jejího syna Rosse Ulbrichta, nastíní, co se bude dít v kauze Silk Road nadále a vysvětlí, jaký dopad může mít kauza na každého z vás. Po hodinové přednášce uvede film Deep Web. Deep Web podává příběh jednoho z nejdůležitějších digitálních zločinů století - zatčení Williama Rosse Ulbrichta, odsouzeného podnikatele obviněného, že je “Strašlivý pirát Roberts”, tvůrce a provozovatele černého trhu Silk Road. Film zkoumá bitvu o kontrolu nad budoucností neoddělitelně spojenou s technologiemi a s našimi digitálními právy.

Prezentace

Lyn představí postup státu při perzekuci jejího syna Rosse Ulbrichta, nastíní, co se bude dít v kauze Silk Road nadále a vysvětlí, jaký dopad může mít kauza na každého z vás.
Kdy
Sobota 18:00
Kde